Судинна хірургія

 Назад

РАДІОХВИЛЬОВА АБЛЯЦІЯ (ОБЛІТЕРАЦІЯ) ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК: 

На даному етапі розвитку сучасних технологій процедура радіохвильової абляції займає одне з перших місць серед методик лікування варикозно розширених вен без відкритого оперативного втручання та поступово стає заміною флебектомії (видалення хворих вен хірургічним шляхом за допомогою розрізів). Основною перевагою лікування варикозу за допомогою радіохвильової абляції є те, що це малоінвазивна маніпуляція, (без використання скальпеля та розрізів), яка працює на використанні радіохвильового випромінення. Воно виробляється пристроєм COVIDIEN і діє на хвору вену через спеціальний електрод, який заводиться за допомогою катетера безпосередньо в судину лише через один прокол. Перевагою даної маніпуляції є те що хірург закриває (виключає з кровотоку) тільки хвору судину, що дає змогу перенаправити тік крові по найближчих здорових судинах, без будь якої шкоди для організму.


Суть процедури радіохвильової абляції : За допомогою радіохвильового випромінювання відбувається нагрівання варикозно розширеної вени, вона спадається, просвіт закривається (тобто виключається з кровотоку). В подальшому після проведення процедури вона розсмоктується або заміщується сполучною тканиною. Дана маніпуляція проводиться без загального наркозу та потреби перебування хворого в умовах стаціонару і дозволяє пацієнту не переривати звичний спосіб життя. Перед процедурою із застосуванням апарату COVIDEN проводиться:


 • Обстеження ноги за допомогою ультразвуку.
 • Можливе проведення маркування хворих вен.

Доступ до вени та установка катетера:


 • В місці встановлення катетеру з метою знеболення вводиться місцевий анестетик.
 • Хірург здійснює доступ до ураженої вени через невеликий прокол шкіри.
 • За допомогою спеціального катетера вводиться радіохвильовий електрод до місця початку лікування хворої вени.
 • Проводиться перевірка встановлення електрода за допомогою УЗД та постійний моніторинг під час проведення абляції (склеювання хворої вени).

З метою знеболення ділянки де проводиться лікування, використовують місцеву тумісцентну анестезію ( в проекції хворої судини підшкірно вводиться фізіологічний розчин NaCl з анестетиком). Це дає змого усунути больову чутливість під час проведення маніпуляції та створює захисну «подушку» навколо вени, що попереджає ушкодження навколишніх тканин).


Виконання процедури:


 1. Встановлення катетера в вену та заведення радіохвильового провідника.
 2. Нагрівання «абляція» хворої судини під контролем УЗД.
 3. Видалення катетера, закриття вени.

Основні аспекти процедури радіохвильової облітерації (абляції) вен нижніх кінцівок:


 • Малоінвазивна процедура, яка не потребує перебування в стаціонарі.
 • Швидкий видимий позитивний результат.
 • Науково підтверджений позитивний ефект.
 • Низька частота виникнення болю і синців.
 • В середньому повний реабілітаційний період після лікування потребує близько 72 годин.
 • Не потребує загальної анестезії та перебування хворого в умовах стаціонару.